AlexWW1 (alexww1) wrote,
AlexWW1
alexww1

Список побед Югославских Королевских ВВС в апреле 1941


Случайно нарыл на одном югославском форуме




 6.4.41   5:20  112.E   kap I k Konstantin Jermakov	Bf 110   Režanovce		II./ZG 26: oboren jedan Bf 110
 6.4.41   5:20  112.E   por Milorad Tanasić		Bf 109E  Režanovačka Kosa	I.(J.)/LG 2: 1 Bf 109E oboren, 1 teško oštećen
 6.4.41   5:20  112.E   por Milorad Tanasić		Bf 109E  Režanovačka Kosa
 6.4.41   6:30  III Pš  por Milan Marjanović		MC.200   Mostar			370a Squa: 2 C.200 oborena
 6.4.41   6:30  III Pš  por Milan Marjanović		MC.200   Mostar
 6.4.41   6:50  102.E   nv Vukadin Jelić		Do 17Z   područje Krušedola	III./KG 3: 1 Do 17Z oboren ?
 6.4.41   7:00  101.E   kap II k Živica Mitrović	Ju 87    Beograd		2./KG 2: 2 Do 17Z manje oštećena
 6.4.41   7:10  101.E   kap II k Živica Mitrović	Bf 109E  Krčedin		II./StG 77: 2 Ju 87B oboren
 6.4.41   7:15  102.E   nv Đorđe Stojanović		Ju 87    Beograd		III./StG 77: 2 Ju 87B oboren
 6.4.41   7:15  102.E   kap I k Milan Žunjić		Ju 87    Belegiš		I./ZG 26: 4 Bf 110 oboren, 1 uništen, 1 oštećen
 6.4.41   7:15  104.E   kap I k Borivoje Marković	Bf 110   Stara Pazova		I./KG 51: 3 Ju 88A oštećen, 1 uništen
 6.4.41   7:15  142.E   kap I k Militin Grozdanović	Do 17Z   Beška			6./JG 77: 1 Bf 109E oboren
 6.4.41   7:20  103.E   ppor Otmar Lajh			Do 17Z   Batajnica
 6.4.41   7:20  102.E   por Miodrag Bošković		Ju 87    ušće Save
 6.4.41   7:30  161.E   por Dušan Borčić		Do 17Z   Pančevo
 6.4.41   7:30  162.E   nvtč IV k Eduard Banfič		Bf 110   Surčinsko polje
 6.4.41   7:30  103.E   ppor Jovan Kapešić		Bf 110   Stara Pazova
 6.4.41   7:30  104.E   por Vasa Kolarov		Bf 110   Stara Pazova
 6.4.41   7:30  103.E   por Bojan Presečnik		Bf 110   Stara Pazova
 6.4.41   7:35  104.E   nar Zvonimir Halambek		Bf 110   Stara Pazova
 6.4.41   7:40  161.E   por Dušan Borčić		Bf 109E  Pančevo
 6.4.41   7:40  104.E   vod Tomislav Kauzlarić		Bf 110   Krušedol
 6.4.41  10:00  101.E   nv Nedeljko Pajić		Hs 126   Paraćin		2.(H.)/31: 1 HS 126 oborena
 6.4.41  11:00   51.LG  kap I k Todor Gogić		Ju 87    Beograd		videti iznad: II./StG.77 i III./StG 77
 6.4.41  11:40  102.E   nv Karlo štrbenk		Bf 109E  Pančevo		7./JG 54: 1 Bf 109E manje oštećen
 6.4.41  12:00  III Pš  nv Blagoje Grujić		Z.1007   Čapljina		260a Squa: 1 Z.1007 oboren
 6.4.41  13:00  108.E   kap I k Janko Dobnikar		Bf 109E  područje Maribora	2./JG 27: 1 Bf 109E oboren ?
 6.4.41  14:30  III Pš  kap I k Zlatko Stipčić		Ju 88    Pelješac		8./LG 1: 1 Ju 88A uništen
 6.4.41  16:00    6.LP  ppuk Božidar Kostić		Do 17Z   Batajnica		8./KG 3. 1 Do 17Z oboren, 1 uništen
 6.4.41  16:00  103.E   ppor Otmar Lajh			Do 17Z   Beograd
 6.4.41  16:10  104.E   nar Zvonimir Halambek		Do 17Z   Krušedol
.        16:15  142.E   ppor Đorđe Kešeljević		.
.        16:20  103.E   ppor Jovan Kapešić		.
.        16:25    6.LP  ppuk Božidar Kostić		.
.        16:30  103.E   ppor Otmar Lajh			.
 6.4.41  16:30  142.E   ppor Miloš Aleksić		Ju 88    Fruška Gora		videti iznad : I./KG 51
 6.4.41  16:30    6.LP  maj Stevan Krajinović		Ju 87    Beograd		videti iznad : II./StG.77 i III./StG 77
 6.4.41  17:00  III Pš  por Đorđe Vasojević		SM.79    ušće Neretve		RA: 1 SM.79 manje oštećen
 7.4.41  10:00  141.E   rez por Pavle Crnjanski		Hs 126   Donja Mutnica
 7.4.41  10:30  142.E   kap I k Milutin Grozdanović	Ju 87    Beška
 7.4.41  11:00  161.E   nv Milisav Semiz		Ju 88    Beograd		KG 51: 3 Ju 88A oborena, 2 uništena, 1 oštećen
 7.4.41  13:30  108.E   nar Živorad Tomić		Bf 109E  Rovine			7./JG 54: 1 Bf 109E oboren
 7.4.41  13:30  106.E   kap I k Dragiša Milijević	Bf 109E  Rovine
.        13:30  106.E   nar Milan Mitić			.
 7.4.41  13:00   51.LG  kap I k Todor Gogić		Ju 88    Beograd		videti iznad: KG 51
 7.4.41  15:20  102.E   nv Đorđe Stojanović		Ju 88    područje Grocka – Kovin	videti iznad: KG 51
 7.4.41  15:40  161.E   nar Dušan Vujičić		Ju 88    Beograd		videti iznad: KG 51
 7.4.41  16:15  102.E   kap I k Milan Žunjić		Ju 88    Beograd		videti iznad: KG 51
 7.4.41  17:10  161.E   nv Milisav Semiz		Ju 88    Debeljača		videti iznad: KG 51
 7.4.41  17:15  103.E   ppor Jovan Kapešić		Bf 109E  Fruška Gora
 7.4.41  17:15  142.E   ppor Miloš Aleksić		Bf 109E  Ečka
 7.4.41  17:20  103.E   kap I k Miha Klavora		Bf 109E  Vrdnik
 7.4.41  17:25  103.E   kap I k Miha Klavora		Bf 109E  Vrdnik
11.4.41    ?    108.E   kap I k Janko Dobnikar		Ju 88    Nova Gradiška		II./KG 51: 1 Ju 88A oboren
11.4.41  12:00  161.E   nv Milisav Semiz		Bf 110   Fruška Gora
11.4.41  14:10   51.LG  kap I k Todor Gogić		Ju 87    Ruma
11.4.41  14:10  161.E   nar Dušan Vujičić		Ju 87    Ruma
12.4.41  13:00  108.E   kap I k Vaso Grbić		Bf 110   Banja Luka		I./ZG 26: 1 Bf 110 oboren
13.4.41   8:00   35.LG          ?			C.200    Nikšić
13.4.41   8:00   35.LG          ?			C.200    Nikšić



Всего 55 побед.
Tags: ww2, Югославия, справочник
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 7 comments